PAYLAŞ

Survivor 2016’yı birinci olarak bitiren Avatar Atakan, dünya evine giriyor. Survivor 2016 şampiyonu olarak adını tüm Türkiye’ye duyuran “Avatar” lakabıyla tanınan milli boksör Çağan Atakan Arslan, nişanlısı Serap Korkmaz’la evleniyor. Arslan ve Korkmaz çifti, 5 Mart 2017’de dünya evine girecek…

ÇAĞAN ATAKAN ARSLAN KİMDİR?

Çağan Atakan Arslan, Türk kick boks ve Muay Thai sporcusu. 27 Ağustos 1989 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana bir çok başarıya imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na parkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir.[kaynak belirtilmeli] TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Soldier olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biri de, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır.[kaynak belirtilmeli] 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır.

OKU ➤  Şeyma Subaşı'dan şaşırtan paylaşım

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.

Survivor serüveni
Survivor 2016’nın şampiyonudur. Yarışmanın Kıbrıs’ta yapılan finalinde şampiyonluğa ulaşmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın