PAYLAŞ

‘Aşk ile geçen her gün insanda bahar havası oluşturur’

Sibel Can 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde WOW İstanbul Hotels&Convention Center’da gerçekleştirilen ‘Kaşmir Halı’ gecesinde sahne aldı.

Kadınlar dünyanın en naif varlıkları

Sibel Can, “Bu geceyi en başta salondaki kadınlara armağan ediyorum. Kadınlar dünyanın en naif varlıkları. Bizler hep duygularımızla hareket ederiz ve bizi de mutluluğa götüren böyle hesapsız olmamızdır. Dilerim hepimizin çevresinde nezaketli, incelikli kıymet bilen erkekler olur. Çünkü yaşama sevincinin en büyük kaynağı o özel sevgidir, aşktır. Aşk ile geçen her gün insanda bahar havası yaratır. Biz de ruhumuzu tazeleyip çiçekler gibi açmaya layık kadınlarız” cümleleriyle büyük alkış topladı.

Sibel Can kimdir?

Sibel Can (d. Sibel Cangüre, 1 Ağustos 1970, İstanbul), Türk fantezi müzik şarkıcısı. Kariyerinin başında dansözlük ve şarkıcılık yapan[1] sanatçı günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır.

Yugoslav göçmeni Engin Cangüre ve Mudanyalı Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk çocukları olarak Karagümrük semtinde doğdu. Sanatçının babası birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı.

14 yaşındayken, gelen teklif üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başladı. Babası ile beraber yurt içi ve yurt dışında yaptığı turnelerde hem oryantallik hem de solistlik yaptı. Dönemin bilinen mekanları Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçı, Nükhet Duru’nun, Fahrettin Arslan’a tavsiyesi üzerine Maksim Gazinosu’nda çıkmaya başladı ve henüz 17 yaşındayken assolist oldu.

OKU ➤  Ayrılık Nedeni Şiddet Mi?

Sibel Can’ın yaşının küçüklüğü sebebiyle gazinonun kapatılması üzerine, sahneye çıkabilmesi için babasının girişimiyle açılan dava sonucunda, mahkeme kararıyla yaşı büyültülerek doğum tarihi 1964 olarak değiştirildi.

Maksim Gazinosu’nda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi ünlü isimlerle çalıştı, Nükhet Duru tarafından keşfedilip Maksim Gazinosu’nun oryantal dansçısı olmuş, 1987 yılında Kervan Plak’tan ilk albümü olan Günah Bize’yi çıkartan Sibel Can bu albümde Orhan Gencebay’ın büyük desteğini gördü.

Albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı. 1988 yılında aynı mekanda şarkı söyleyerek sahne almaya başladı. İlk dönem albümlerinde yapımcısı Orhan Gencebay olmuştur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın