PAYLAŞ

Uzun süre şizofreni tedavisi gören Arda Kural, setlere yeni filmiyle dönüş yaptı.

Arda Kural setlere geri döndü! Başrollerini Arda Kural, Tuğba Özay ve Metin Yüksel’in paylaştığı korku filmi Nefrin, 2 Haziran’da vizyona giriyor. Kural, “Artık sağlığıma kavuştum. Çok özlediğim film setlerine tekrar döndüm. Bu kez korku filminde oynuyorum. Hayranlarım benden korkacaklar”, dedi.

Yapımcılığını DSS Yapım’ın, yönetmenliğini Gülşen Güner’in yaptığı korku filmi “Nefrin” vizyona girmek için gün sayıyor. Filmde Arda Kural ve Tuğba Özay’ın yanı sıra Eylem Doğan, Gülten Kesgin, Murat Ercanlı, Aydan Çakır ve Ece Baykal da rol alıyor.

Filmde kardeşine büyü yapılan Enes karakterini canlandıran Arda Kural, “Kötü günler geride kaldı, kendimi işime verdim. Tekrar sinema ve dizi projeleri görüşmelerine başladım. Nefrin filmi ile tekrar sektöre giriş yaptım. Filmimiz 2 Haziran’da vizyona giriyor. Çekimlerde bol bol güldük ve eğlendik” dedi. Filmde Tuğba Özay kaynına büyü yaptıran Esin karakterini canlandırıyor.

ARDA KURAL KİMDİR?

Arda Kural 12 Nisan 1980, Yalova, Türk oyuncu. Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya okudu. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı. 1999’da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu’nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu’nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı.

OKU ➤  Sinema Güzeli Yarışması'nın Avrupa finalistleri belli oldu

İlk olarak 1999’da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio’ya olan benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. Son olarak, 2005’te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni topladı.

Son olarak oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamadığından maddi çöküntüye girerek psikoz belirtileri göstermeye başladığından 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırılmıştır.21 Ocak 2013 tarihinde taburcu olmuş ve oyunculuğu bıraktığını söylemiş;ancak bu kararı hastayken verdiğinden dolayı tekrar yeni bir festival filmiyle döneceğini söyleyerek kararından vazgeçmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın