PAYLAŞ

Anjelika Akbar ve Hakan Aysev’den muhteşem performans

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar ve ünlü tenor Hakan Aysev, geçtiğimiz gün Irmak Okulları’nda sanatseverlerle buluşturdu.

Piyanist Anjelika Akbar uyarlamaları, Tenor Hakan Aysev’in sesiyle birleşerek, sanatseverlere unutulmaz bir piyano-şan konseri yaşattı.

Akbar’ın piyanoda eşlik ettiği ve Aysev’in büyük bir coşku ile seslendirdiği Çanakkale Türküsü, uzun süre ayakta alkışlandı.

Gecede Neşet Ertaş’ın ‘Neredesin Sen’ ve Özdemir Erdoğan’ın ‘Pervane’ isimli şarkılarının yanı sıra tangolar ve ünlü bir Rus sevda şarkısı ‘Oçi Çiornie’, dünyaca ünlü ‘O Sole Mio’ Aysev tarafından seslendirildi. Sanatçılar gecenin sonunda seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

YENİ ALBÜMÜNÜN İSMİNİ AÇIKLADI

Konserde dinleyicilere yeni albümünden de parçalar çalan Akbar, albümün ismini ilk kez açıkladı. Albümünün isminin ‘Filmlerini Arayan Müzikler’ olacağını duyuran sanatçı, “Albümdeki şarkılarının hiçbirinin ismi olmayacak” şeklinde konuştu. Şarkıların isimsiz olmasının sebebini, “Filmlerini arayan müzikler albümünde, insanlar kendi filmini kendi iç yönetmeniyle çeksin istiyorum. İnsanlara ve sınır ve yönlendirme yapmamak için onları serbest bırakıyorum” diyerek, dinleyicilerin her birinin yönetmen olmasını istediğini söyledi. Milliyet Cadde

OKU ➤  Kara Sevda'da 15 Şubat'ta bir ilk yaşanacak

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın