PAYLAŞ

Almanya ve Rusya’da Nicole Kidman’lı Türkiye tanıtımı

Nicole Kidman: “En çok Gelibolu’yu görmek istiyorum”…

Türkiye, yeni turizm sezonuna hazırlanıyor. Uluslararası medya kuruluşu Global Connection (GC), Türk turizminin tanıtımı amacıyla Rusya ve Almanya’nın etkili gazeteleri ile ortak yayına imza attı.

Hollywood sinemasının önde gelen oyuncularından Nicole Kidman’lı kapak ile piyasaya çıkan yayın, Die Welt ve Welt Kompakt ile birlikte Alman okuyucularla buluştu.

Yayın, 14 Mart’ta da Pravda ile Rus okuyuculara ulaşacak.

GC Genel Koordinatörü Onur Tayşu, “Ticaretin ve turizmin barışa hizmet eden en önemli unsur olduğuna” inandıklarını belirterek tanıtım çabalarını artırarak sürdürdüklerini açıkladı.

Başta Rusya, Almanya ve Fransa olmak üzere 24 ülkede 88 yayın kuruluşu ile kurduğu iş ortaklıklarıyla turizm başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen sektörlerinin tanıtımını yapan uluslararası medya kuruluşu GC, Almanya’da okuyucularla buluşan ses getirecek bir yayına daha imza attı.

Hollywood sinemasının önde gelen oyuncularından Nicole Kidman ile yapılan röportajı kapağına taşıyan Global Connection, daha önce de Oscar ödüllü oyuncular Denzel Washington ve Ben Affleck röportajları ile okuyucuların ilgisini çekmişti.

GC Genel Koordinatörü Onur Tayşu, uluslararası starlarla yapılan röportajların Türkiye’nin tanıtımının yapıldığı yayınların albenisini artırdığını söyledi. Onur Tayşu, “Ticaretin ve turizmin barışa hizmet eden en önemli unsur olduğuna” inandıklarını belirterek, tanıtım çabalarını artırarak sürdürdüklerini belirtti.

Nicole Kidman: En çok Gelibolu’yu görmek istiyorum

Global Connection adına röportajları ünlü Türk gazeteci Barbaros Tapan gerçekleştiriyor. Barbaros Tapan, Oscar ve Golden Globe ödüllü oyuncu ve yapımcı, Hollywood `un A listesinde yer alan, çok sayıda başarılı yapımın başrol oyuncusu Nicole Kidman ile Los Angeles`da buluştu. Sinemadan müziğe, özel yaşamından hedeflerine kadar pek çok soruyu yanıtlayan Nicole Kidman, Türkiye’de en çok Gelibolu’yu görmek istediğini söyledi.

Kidman’ın “Türkiye’de nerede tatil yapmak istersiniz” sorusuna verdiği yanıt, tanıtımda sinemanın gücünü de ortaya koydu. Kidman bu soruya verdiği yanıtta şöyle dedi:

“İstanbul dememi bekliyorsun ama yanılıyorsun (gülüyor) Gelibolu’yu görmek isterim. Daha önce buluştuğumuzda da söylemiştim Russell`ın (The Water Diviner) filminde oynayacaktım ama takvimlerimiz uymadığı için olmadı. Ortak bir tarihi paylaşıyoruz, o yüzden ben en çok Gelibolu’yu görmek istiyorum.”

Zengin içerik

6 Mart’ta Die Welt ve Welt Kompakt ile Alman okuyucularla buluşan, 14 Mart’ta ise Pravda ile birlikte Rus okuyucularla ulaşacak olan yayın, Türkiye’nin turistik bölgeleri ile ilgili haber ve röportajlara yer veriyor.

Turistlerle yapılan röportajlar, yabancı gazeteci ve yazarların Türkiye ile ilgili makaleleri, yayının içeriğini zenginleştiren unsurlar olarak dikkat çekiyor.
Rusya’da yapılan yayında Antalya ve Batı Akdeniz öne çıkarken, Almanya yayınında sahil kesimlerinin yanısıra Kapadokya ve Nemrut’a kadar geniş bir turistik yelpaze ele alınıyor.

Almanya yayınında öne çıkan başlıklar şunlar oldu:

“Paha biçilmez tarih: Mozaik müzeleri, Türkiye’nin en büyük jeo-parkı: Nemrut Kalderası, Efes antik kenti, Side: tarihle birlikte yaşamak, Şifayı Anadolu’da bulun, Sağlık turizminin kalbi Türkiye’de, Doğal Cennet Kemer, Şimdi tam zamanı: Antalya, Ebedi mavilikler ülkesi Bodrum, Kültürler kavşağı: Galata, Bir tutku şehri İstanbul.”

Rus okuyucularla buluşacak olan yayınında ele alınan konuların başlıcaları da şöyle:

“İstanbul’da Rus kültürü esintileri, Turizmde Türk ve Rus ilişkileri güçleniyor, Bir Rus’un Türkiye’deki gezi notları, Türkiye’nin saklı kalmış tarihi mekânları, Sıcak pide, Osmanlı Saray Müzisyenleri, Sezar Kleopatra’ya olan aşkını burada göstermişti, Deniz kum ve golfun adresi Belek, Akdeniz’de keşfedilmesi gereken yerler.”

OKU ➤  Gökçe Gökmen, nasıl yerli Angelina Jolie oldu?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın