PAYLAŞ

Ali Şen’in oyu kime?

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen, Radyospor’da yayınlanan Haber Aktif programında Emrah Karalinç ve İlker Koç’un sorularını yanıtladı.

“BEN OLSAM GÖREVDE KALAMAZDI”

Dick Advocat 37 yıldır teknik direktörlük yapıyor. 4 şampiyonluğu var bildiğim kadarıyla. Anlatacak bir şey yok. Ben olsam bu zamana kadar görevde kalamazdı. Advocaat kültürlü, birikimli bir teknik adam. Gitmek istiyorsa 1 dakika bile durmadan gidebilir.

“KAYSERİ HEDEF MAÇI”

Kayserispor maçı tek hedef olduğundan dolayı, tek hedef içerisinde Türkiye Kupası’nı alırsan, Avrupa da banko demektir. Bu bakımdan bu kadar önemli maç öncesi antrenör değişikliği pek doğru olmaz.

“YÖNETİMİN İSTİFASI GEREKLİ”

Fenerbahçe’de olağanüstü kongre için yönetimin istifası gerekli. Başkan da istifa etmeyebilir. Yönetimde de Mahmut Uslu ve onun gibi bu işi bilen kıymetli insanlar var. Fenerbahçe taraftarı önemsenmeyecek bir taraftar değil.

“ADINI TARİHE YAZAR”

Kendi taraftarından ‘istifa’ denilmesi zor bir şeydir. Aziz Yıldırım’ın tavrı önemlidir. Aziz Yıldırım ben dahil hepimizden fazla başkanlık yaptı. Yargıtay, Fenerbahçe’yi yönetmiyor. Zaten beraat kararı çıktı. Aziz Yıldırım derse ‘Ali Koç da benim adayım’ o zaman adını altın harflerle tarihe yazar.

“HAYATI BOYUNCA FENERBAHÇE’DEN GİTMEMELİ”

Volkan Demirel, 16 yıldır bu takımda. Volkan sadece profesyonel değil aynı zamanda müthiş bir isim. Hayatı boyunca Fenerbahçe’den gitmemeli. Sportif Direktör ya da başka yerde olur. O çocuk o kişilikte biri. Müthiş bir Fenerbahçeli.

OKU ➤  Ekranda eş arayan Hanife gözyaşlarına hakim olamadı

Volkan ve Emre’nin kişiliklerini iyi tanıyorum. Her ikisi de benim tarzım adamlar.Fenerbahçe’de olmak illa o koltukta oturmak değildir. Ben iki defa başkanlık yaptım. Her ikisinde de takım zirvedeyken bıraktık. ‘Ali Şen başkan, Fenerbahçe şampiyon’ dediler.

“HOCA ADAYIM MOURINHO”

Fenerbahçe başkanı Ali Koç olursa, ona para sorulmaz. İyi hoca için para lazım. Bu da Mourinho olabilir. Heyecanı azaldı ve enerjisi bize göre.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın