PAYLAŞ

Ali Develi ile İpek Özmen evlendi. Ali Develi ile İpek Özmen, Çırağan Sarayı’ndaki görkemli bir törenle hayatlarını birleştirdi.

Restoranlar zinciri Develi’nin veliahtı Ali Develi, önceki akşam İpek Özmen’le Çırağan Sarayı’nda düzenlenen muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahtan sonra gelin ve damat şahitlerle mutluluk pozu verdi.

Düğüne İstanbul Valisi Vasip Şahin, cemiyet ve iş dünyasından birçok ünlü sima katıldı.

Develi restoranları sahibi Sevil-Arif Develi ve gelinin ailesi Mine-Erhan Özmen, konuklarıyla yakından ilgilendi.

Develi Restaurant

Kuşaktan kuşağa aktarılan lezzet, ustalık, profesyonellik ve titizliğin hikâyesi olan Develi Restaurant, halen Develi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Arif Develi’nin dedesi tarafından 1912 yılında, Antep’te kuruldu. Arif Develi, 1966 yılında İstanbul’a gelerek, İstanbul’un tarihi mekânlarından Samatya’da Develi restaurantı açtı. 6 yaşında mesleğe adım atan Arif Develi’nin çalışkanlığı ve titizliği sayesinde Develi adı bir efsane haline geldi.

Bugün Samatya’da bir klasik haline gelen ve gurmelerin uğrak yeri olan Develi, Türk mutfağının zenginliğini inceliğini en iyi şekilde yansıtıyor. Gaziantep mutfağı ile yetinmeyerek Ege, Akdeniz, Orta Anadolu yörelerinin farklı tatlarını da özenle sunuyor.

Arif Develi, halen Develi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. Ancak artık Develi mirasını iki oğlu, Ali ve Nuri Develi profesyonel anlamda geleceğe taşıyor. Arif Bey’in öğretileriyle yetişmiş ve uzun yıllardır develi çatısı altında olan ustalar ve hizmet ekibi de bu mirasın diğer sahipleri olarak öne çıkıyor. Zaten Develi lezzetini ve kalitesini bilenler de bu mirasın sürdürülmesinde önemli bir role sahip.

OKU ➤  Aslışah Alkoçlar başka biriyle tatile çıktı

Antep mutfağının lezzetlerini kendi ustalığıyla renklendiren Arif Develi’nin bu ünlü mutfağa kattığı özel lezzetler de Develi efsanesini oluşturdu. Örneğin, Develi’nin ünlü fıstıklı kebabı Arif Bey’in kendi buluşu olan bir lezzet.

Lezzet efsanesini, Samatya’dan sonra Kalamış, Etiler, Ataşehir, Florya ve Eminönü restoranlarında sürdüren Develi, son olarak Tuzla’da Viaport Marina ve Viaport Marina Corner şubelerinin açılışını yaptı. Tuzla Viaport Marina Corner şubesi aynı zamanda Develi’nin fast food konseptinde hizmet verdiği ilk şube oldu. Benzersiz lezzetlerini yeni şubelerinde İstanbul’lularla buluşturan Develi, çok yakında ayrıcalıklı markaların ve kalitenin merkezi olan Nişantaşı’nda da hizmete başlayacak.

Kurulduğu günden bu yana lezzeti ve hizmet kalitesiyle tanınmış otoritelerin övgüsünü kazanan Develi, birçok ödülün yanı sıra 2002 yılında Avrupa’nın en iyi restaurantlarını belirleyen Zagat Survey 2002 tarafından “İstanbul’un en iyi 5. restoranı” seçildi. Develi Samatya, 2006 yılında İngiltere’nin The Observer gazetesi tarafından dünyadaki “En iyi 100 lokanta” listesinde yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın