PAYLAŞ

Ali Ağaoğlu’nun kadınlar hakkındaki sözlerine suç duyurusu… BBC’nin hazırladığı belgeselde konuk olan Ali Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Ali Ağaoğlu’nun belgeselde evin odalarını gezdirirken sunucunun Reeve’in “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” demiş ve sosyal medyada büyük tepkiye neden olmuştu.

Simon Reeve tarafından BBC için hazırlanan belgeseldeki ifadeleri nedeniyle Ali Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Simon Reeve tarafından BBC için hazırlanan belgeselin 27 Mart’ta yayınlanan ve Ali Ağaoğlu’na yer verilen ilk bölümünde, Ağaoğlu’nun, kız arkadaşlarıyla ilgili kullandığı ifadelere CHP’den tepki geldi.

Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, kadınlar adına Ağaoğlu’na suç duyurusunda bulundu.

Belgeselde yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek gösteren Ağaoğlu, Reeve’in “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” demişti.

Ağaoğlu’na tepki gösteren Biçer, “Bir kadın milletvekili olarak bu görgüsüzlüğe sessiz kalınmasına da şaşırıyorum. Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için ‘mal’ ifadesini kullanabiliyor.

Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz” dedi.

OKU ➤  Fi 10 günde ne kadar izlendi, yeni bölümleri ne zaman yayınlanacak?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın