PAYLAŞ

Aktör Kean, İstanbul’un ‘Off Broadway’inde

Yaratıcı, idealist, sanatsal ve bir o kadar ticaretten uzak yapısıyla Tatavla Tiyatro, tabiri caizse Türkiye’nin “Off Broadway”i tanımını sonuna kadar hak ediyor.

2013 yılında kurulan adını Kurtuluş’un eski adından alan Tatavla Tiyatro her sezon Türk Tiyatrosu’na damga vuracak oyunlarla seyirci karşısına çıkıyor.

2013 yılında dünya tiyatro tarihinin önemli figürlerinden biri olan Edmund Kean’in hayatını anlatan “Aktör Kean” oyunuyla sezona başlayan ve Eraslan Sağlam’ın muhteşem oyunculuğu ile ses getiren Tatavla Tiyatro, “Cadı Kazanı”, “Üç Kadın Bin Turna” ve “Antigone”nin ardından bu sezon da bir başyapıt olan “Allahaısmarladık Cumhuriyet” ile yoluna devam ediyor.

“Aktör Kean”deki performansı ile “Direklerarası En İyi Tek Kişilik Oyun Ödülü” “Kültür Vakfı En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” ve “Lions Başarı Ödülü’’ alan Eraslan Sağlam bu kez karşımıza yönetmen olarak çıkıyor.

Eraslan Sağlam, Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinde biri olan Selim İleri’nin 50. yazarlık yılına ithafen yine onun yazdığı, yakın tarihimizin hüzünlü görkemini anlatan eseri “Allahaısmarladık Cumhuriyet”i, “Antigone” oyunundan alıştığımız yaratıcı ve özgün bakış açısıyla, her anını ince ince dokuyarak, izleyenleri büyüleyen bir oyun olarak karşımıza çıkartmış.

Her iki oyun da bu sezon Tatavla Sahne ‘de izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Eraslan Sağlam’ın oyunculuğunu zirveye çıkarttığı “Aktör Kean”, Şubat ayında sadece bir gösterim ile 16 Şubat Perşembe günü, yönetmenlikte tiyatroya başka bir bakış açısı kazandıran Sağlam’ın eşsiz yorumu ve Hale Akınlı, Cansu Diktaş, T.Zehra Sağlam ve Can Ertuğul’un göz dolduran performansları ile “Allahaısmarladık Cumhuriyet” 15 Şubat Çarşamba ve 21 Şubat Salı akşamları Tatavla Sahne’de.

OKU ➤  ​İclal Aydın “Unutursun” albümünün ilk konserinde dinleyiciyle buluşuyor

Biletler biletix ve gişe
Rez. 0212 233 5230 – 0530 113 52 30

Genel Koordinatör: Ercan Ertan

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın