PAYLAŞ
reina

Ortaköy’de yılbaşı gecesi gerçekleşen hain saldırının ardından kapatılan Reina bugün sabah saatlerinde tamamen yıkıldı

Yılbaşı katliamının yaşandığı ve sonrasında işletmecileri tarafından kapatılan ünlü eğlence mekanı, sabahın erken saatlerinde iş makineleri tarafından yıkıldı. Yaklaşık 45 dakika süren yıkımın ardından geriye sadece hafriyat kaldı. Yıkım nedeniyle ilgili henüz açıklama yapılmadı.

REİNA SALDIRISI NASIL OLDU?

1 Ocak 2017, TSİ 01.15 sularında, gece kulübüne gelen silahlı bir kişi, önce kulübün girişindeki bir polisi, bir güvenlik görevlisini ve bir sivili öldürdü.
Ardından gece kulübüne giren saldırgan, 500 ila 600 kişinin bulunduğu mekanda ateş açmaya başladı.
Görgü tanıkları saldırganın tek kişi olduğunu, sırtında bir sırt çantasıyla gece kulübüne girip ateş açtıktan sonra kaçtığını anlattı.
BBC’ye konuşan görgü tanığı İsmail Çelebi, “İçeride arkadaşlarımla birlikteydim. Bir ara, arabamı kontrol etmeye gittim. İlk başta sesleri duyunca intihar saldırısı sandım. Sonra silahlı saldırı olduğunu anladım. Geri döndüğümde, yüzlerce insan üst üste yığılmıştı. Çığlık atıyorlardı, ağlıyorlardı. Arkadaşlarımı aramak istedim, ama herkes birbirini ezerek dışarı çıkmak için koşuyordu” dedi.
Başbakan Binali Yıldırım ise saldırganın silahını olay yerinde bırakarak, kargaşadan yararlanıp kaçtığını söyledi

Reina soruşturması tamamlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Ortaköy’deki eğlence merkezine yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, aralarında saldırıyı gerçekleştiren Abdulkadir Masharipov’un da bulunduğu 51’i tutuklu, 57 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.İddianamede, saldırıyı gerçekleştiren Masharipov’un 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 2 bin 397 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

OKU ➤  Vezir Parmağı filminin galasından çok özel kareler!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın