PAYLAŞ

Adil Öksüz’e gelen telefonu Türkiye Gazetesi yazdı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde kritik bir yer olan Akıncılar Üssü’ne ilişkin hazırlanan iddianamede, Adil Öksüz’ün o gece ABD Konsolosluğu’ndan arandığının yer aldığı gündeme geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise açıklama yaparak bu iddiayı doğruladı.

Türkiye Gazetesi’nden Batuhan Yaşar bugünkü yazısında iddianamede yer aldığı belirtilen bilgileri aktardı. Yaşar, “İddianamede çok dikkat çekici bir nokta var. Darbe girişimini yöneten Adil Öksüz o gece ABD Konsolosluğu’nun santral numarasından aranıyor. Öksüz’ün ABD ile yaptığı tüm görüşmeler tespit edildi; kimlerle temas kurduğu kayda alındı” dedi.

İşte Yaşar’ın yazısındaki o bölüm:

Adil Öksüz’e gelen telefon…

Akıncılar iddianamesi, Obama yönetiminin “hani nerede delil” gibi sürekli tekrarladıkları söylemleri de boşa düşürecek gibi görünüyor.

Sadece itiraflar, bilgi ve belgeler değil, görüntüler ve ses kayıtlarından oluşan iddianamede çok dikkat çekici bilgiler de yer alıyor.

15 Temmuz gecesi darbeyi Akıncılar Üssünden yöneten Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Nurettin Oruç ve Hakan Çiçek’in yaptığı tüm telefon görüşmeleri de deşifre edildi.

Adil Öksüz’ün ABD konsolosluk santral numarasından aranması ise çok dikkat çekici. Herhâlde bu konuda ABD Büyükelçiliğinden bir açıklama yapılacaktır.

Ayrıca Öksüz’ün gece boyunca ABD ile yaptığı tüm telefon görüşmeleri de tespit edildi, kimlerle görüştüğü de kayıtlara alındı.

Deyim yerindeyse Akıncılar iddianamesi açıklandığında yer yerinden oynayacak.

Darbenin ardında hani nerede FETÖ diyenlerin gözleri fal taşı gibi açılacak..

OKU ➤  Acun Ilıcalı Komşu'da da zirvede

Örgütün Türkiye’ye ihaneti tüm kanıtlarıyla ortaya konacak..

Yazdık, yine yazıyoruz..

Bakarsınız, FETÖ’ye “dinî ve seküler eğitim için çalışan sivil bir cemaat” diyenler özür dilemek zorunda kalır..

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Adil Öksüz ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Başsavcılık’tan yapılan açıklamaya göre, Adil Öksüz adına kayıtlı telefon ABD Başkonsolosluğu’na ait bir telefon tarafından arandı.

Açıklamada, “21.07.2016 tarihinde saat 10.22’de ABD Başkonsolosluğu adına kayıtlı numaradan Adil Öksüz’ün cep telefonunun arandığına dair kayıt var” denildi.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın