PAYLAŞ

Niyazi Erdoğan’ın 2017 Sonbahar/Kış koleksiyonu

Niyazi Erdoğan’ın 2017 Sonbahar/Kış koleksiyon defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında dün akşam gerçekleşti.

Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda, siyah ve beyaz desenler Altıntaş’ın illüstrasyonlarının izdüşümleri olarak tasarımlara yansırken, paletten sıçramış hissi uyandıran mavi ve sarı renklerle harmanlanıyor. Klasik görünümü destekleyen yünlü kumaşların yanı sıra aktif spor giysileri için kullanılan scuba ve techno kumaşlar Niyazi Erdoğan’ın imzası haline gelen sportif dokunuşu öne çıkarıyor. Koleksiyonun en çok dikkat çeken bileşeni denim parçalar ise koleksiyona dinamizm katıyor.

 

Niyazi Erdoğan Kimdir?

Moda tasarımcısı

Niyazi Erdoğan, 20 Ocak 1978 tarihinde Mersin, Tarsus’da doğmuştur. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakultesi, Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Hemen ardından aynı üniversitede Mimarlık Tarihi üzerine yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda da Gökhan Avcıoğlu Mimarlık Hizmetleri, D&S mimarlık hizmetleri ve kreatif mimarlıkta profesyonel olarak çalışmaya başladı.

Parsos School of Design Paris’te yaz okuluna katıldıktan sonra 2003 yılında İTKİB’in açtığı OYUN konulu Genç Moda Tasarımcıları yarışmasında finale kaldı. Daha sonra profesyonel hayatına bir tasarım ofisinde birçok iç piyasa markası ve ihracat firması için koleksiyon hazırlayarak devam etti.

OKU ➤  İçerde kadrosunda final yaklaşırken şok ayrılık yaşandı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın