PAYLAŞ

8 Mart’ta alkışlar ona

Yeşim Salkım’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde anlamlı proje… Yeşim Salkım 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Türk Anneler Derneği Bakırköy şubesi başkanı Çiğdem Göymen ile Bahçelievler’de kadına uygulanan şiddete dikkat çekmek amacıyla bir organizasyona imza atacaklar.

Türk Anneler Derneği yararına yapılacak organizasyonda Yeşim Salkım çok özel bir makyaj ile kadına şiddete hayır diyecek. Saat 15:00’te başlayacak etkinlik Yeşim salkımın mini konserinin ardından Astrolog Vedat Delek Para Şans Aşk seninle adlı kitabının imza günü ve burcuna göre sevgilinizi eşinizi tanıyın sohbetinden sonra etkinlik son bulacak.

Yeşim Salkım “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hanımlar ile hem eğleneceğiz hemde farkındalılık yaratmak ve Türk Anneleri Derneği’ne katkıda bulunmak için herkesi bu etkinliğe davet ediyorum” dedi.

YEŞİM SALKIM KİMDİR?

Yeşim Salkım (d. 12 Nisan 1968, İstanbul), Arnavut kökenli Türk ses sanatçısı, sinema ve dizi oyuncusu.

Müzisyen Dursun Salkım’ın kızı olan Yeşim Salkım, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümü mezunudur. İlk albümünü 31 Mart 1994’te çıkaran sanatçı, “Son Sigara”, “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım” ve “Hiç Keyfim Yok” adlı parçalarıyla sağlam bir çıkış yakaladı.

1995 yılında çıkardığı “Ferman” albümü, Deli Mavi, bir Ajda Pekkan cover’ı olan Yeniden Başlasın ve Günlerim Soluyor gibi şarkılarla büyük beğeni topladı. 1996 yılında kamera karşısına geçerek oyunculuğa başladı. İlk oynadığı film, Eşkıya’da başrol karakteri Emel’i canlandırdı ve gösterdiği performansla büyük beğeni topladı. İlk evliliğini 1989’da Mustafa İmre ile yaptı.

OKU ➤  Serdar Cebe Amerika'ya gönderildi!

1990’da kızı Gizem doğdu. Bir dönem Uzan Ailesi’nden Hakan Uzan’la olan evliliğiyle gündeme geldi. İlker İnanoğlu ile kısa süreli bir evlilik yaptı. 1997’de Yeşil Müzik isimli plak şirketini kurdu. Hilal Cebeci, Cenk Eren, Lerzan Mutlu, Tarık (şarkıcı) gibi ünlüleri müzik piyasasına kazandırdı.

Hakan Eratik’le evliliğinden 9 Nisan 2011’de kızları Ada dünyaya gelmistir. Türk pop müziğine pek çok hit şarkı kazandırmıştır. Şarkıcılık adına aldığı ödüller dışında, oyunculuk kariyerini “Şarkıcı” filmiyle 2001 yılında kazandığı Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülü ile taçlandırmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın