PAYLAŞ
4. Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni

4. Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni

Çıldır Kristal Göl Uluslararası Kış Şöleni’nin dördüncüsü, yazı ve kışı bir başka güzel ilimiz olan Ardahan’ın Çıldır ilçesinde gerçekleştirildi.

Buz tutmuş Çıldır Gölü’nde gerçekleşen şölen düzenlenen etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu.

Çıldır gölü ve yörenin tanıtımı amacıyla, Çıldır Gölü Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, il protokolü, Ardahan, Kars ve Iğdır olmak üzere çevre illerden gelen vatandaşlar ile medya mensupları katıldı.

Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve milli marşımızın okunmasıyla başlayan şölende, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu günün önemine ilişkin açıklamalarda bulundular. Konuşmaların ardından şölene katılım gösteren davetli protokole günün anısına hediyeler verildi.

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, TJK TV ve CNN TURK Televizyonu canlı yayınına katıldı

Başkan Ekinci yaptığı konuşmada, “İsviçre’de 110 yıllık bir gelenek haline gelerek, donmuş bir gölün üzerinde gerçekleştirilen ve dünya genelinde kış turizmi için en önemli organizasyonlar arasında yer alan St. Moritz’deki White Turf yarışlarında 19 Şubat günü TJK Koşusu’nun ikincisinin yapılacağını ve organizasyonda Ülkemizin tanıtımına önem verildiğini, bu yıl hazırlanacak konseptte Ardahan, Kars, Iğdır ile Çıldır Gölünde yapılan bu muhteşem şölene de yer vererek orada tanıtımını yaparak, Çıldır’da da o organizasyonlara benzer bir turistik organizasyon haline gelebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Başkanımız Ekinci ayrıca, “Çıldır Belediyesi ve Ardahan Kaymakamlığı’nın organize komitesini, St. Moritz’deki yetkililerle bir araya getirerek onların yaşadıklarını, 110 yıllık edindikleri tecrübelerinden ve ekipmanlarından faydalanarak buranın turistik bir yer olması için de yardımcı olacaklarını” sözlerine ekledi.

OKU ➤  'İstanbul Kırmızısı' sinemalarda

Organizasyona ev sahipliği yapan Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu da TJK TV’nin canlı yayınına katıldı.

“Organizasyonda kendilerini yalnız bırakmayarak gördükleri destekten dolayı Yasin Kadri Ekinci’ye teşekkür ederek sözlerine başlayan Azizoğlu, burada eksiyi sıcaklığa çevirmeye, unutulmaya yüz tutan geleneksel spor dallarını, buzun üstünde Türkiye’ye yansıtmaya çalıştıklarını ve bunu Uluslararası arenaya taşırken de Türkiye Jokey Kulübü’nün yardımlarına ihtiyacı olduklarını dile getirdi. Tabiat bakımından İsviçre’deki organizasyonlardan hiçbir eksiklerinin olmadığının altını çizen Başkan Azizoğlu, Türkiye Jokey Kulübü’nün desteğinden dolayı da tekrar teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.

Ardahan Valisi İbrahim Özefe TJK TV’ye yaptığı açıklamada, “Kışı bir başka güzel, yazının bir başka güzel olduğu, hem tarihi derinliği hem de coğrafi bakımdan çok ayrıcalıklı bir yer olduğundan Ardahan’ın mutlaka gezilip görülmesi gereken bir şehir olduğunu belirtti. Buradaki bu soğuk havaya rağmen yaşanan bu güzel coşkunun muhteşem olduğunu, gelecek yıl da Türkiye Jokey Kulübü’nün iştirakiyle bugün yaşanan coşkuyu daha da arttırmak istediklerini” söyledi.

Şölende daha sonra Gürcü Halkoyunları tarafından sergilenen gösteri davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Türkiye Jokey Kulübü’nün de desteklediği şenlikte; atlı okçuluk, atlı cirit, rahvan at yarışı, dörtnal at yarışı, atlı kızak, kayaklı koşu ve buz pateni gösterileri yapıldı. Çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara ödüller verildi.

Her yıl oldukça çekişmeli ve renkli sahnelere ev sahipliği yapan şölen, TJK TV’den canlı bağlantılarla ekranlara taşındı.

OKU ➤  Düğün davetiyesi ortaya çıktı

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın