PAYLAŞ

Siemens’in bu yıl 19’uncusunu düzenlediği Siemens Opera Yarışması sonuçlandı. Birinciliğe Mehmet Ali Tutar layık görüldü. İkinciliği ise Selin Uzun ve Ceren Aydın Akkoç paylaştı.

Operaya gönül veren genç sanatçılara destek olmak amacıyla düzenlenen 19. Siemens Opera Yarışması’nın kazananları dün akşam The Seed’te gerçekleşen gala gecesi ve ödül töreni ile açıklandı. Yarışmada birinciliğe Mehmet Ali Tutar layık görülürken ikincilik ödülü ayrı ayrı Selin Uzun ve Ceren Aydın Akkoç’a verildi. Bu seneki yarışmada üçüncülük ödülü verilmedi. Törende ödüllerini alan sanatçılar, verdikleri mini konserle de davetlilere müzik ziyafeti yaşattı.

BİRİNCİYE ALMANYA’DA BURS FIRSATI
Yarışmanın birincisi Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 4 aylık Almanca eğitim bursu kazandı. Yarışmanın ikincilerine ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 haftalık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 2 aylık Almanca eğitim bursunun sahibi oldu. Prof. Yekta Kara’nın başkanlığındaki 19. Siemens Opera Yarışması jürisinde Siemens Sanat Programı Sanat Yönetmeni Prof. Dr. Stephan Frucht, Karlsruhe Operası Genel Müdürü Peter Spuhler, Karlsruhe Müzik Akademisi Profesörü Hanno Müller-Brachmann ve Giessen Operası Direktörü Cathérine Miville yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın