PAYLAŞ

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü çekilişi yapılan 1070. haftadaki sayısal loto oyununda Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe: KOCAELİ/ÇAYIROVA – oldu.

İşte 13 Mayıs 2017 Cumartesi tarihinde gerçekleşen Sayısal Loto çekiliş sonuçları:

3 bilen kişi sayısı : 167.383, Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 10,20 TL
4 bilen kişi sayısı : 8.656, Kişi başına düşen ikramiye tutarı: %DORTBILENIKRAMIYE% TL
5 bilen kişi sayısı : 123, Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 6.546,55TL TL
6 bilen kişi sayısı : 1, Kişi başına düşen ikramiye tutarı: 5.468.698,25 TL

Sayısal Loto oyunun özellikleri:

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

OKU ➤  1071 Hafta Sayısal Loto sonuçları açıklandı | 20 Mayıs 2017 Cumartesi Sayısal Loto sonuçları

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

  1. (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
  2. (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
  3. (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın